Hakkımızda

Salih YÜCE

1977 yılında Bingöl İli’nde doğdu. Liseyi bitirdikten sonra yumuşak doku kanserine yakalandı ( pleomorfik randomyo sarkom). 1999 - 2002 yıllarına kadar kemoterapi ve radyoterapi tedavisi gördü ve 2004 yılına kadar sık aralıklarla kontrol altında kaldı. 2004 yılında Muş ilinde “Onkoloji Hastaları Yardımlaşma ve Sevgi Derneği’ni kurarak gönüllülüğü sağlık alanına taşıdı ve profesyonel deneyim elde etmeye başladı. 2006 yılında “Genç Birikim Derneği”ni kurarak, gençlerle birlikte kanseri anlatmaya ve bilinçlendirmeye başladı. Bununla birlikte, ulusal ve uluslararası deneyimlerin paylaşılması ve hastalarla birlikte kanseri gençlere anlatmak amacıyla Uluslararası Onkoloji Günleri düzenlenmesi, federasyon oluşturulması ve mobil tarama aracının temini gibi önemli projeler yürüttü. Bu çalışmaları nedeniyle 2012 yılında Sağlık Bakanlığı tarafından ödül aldı. Çalışmaları nedeni ile 27 Mayıs 2011 de AB komisyonu tarafından Avrupa kanser haftasında komisyona konuşmacı olarak davet edildi. ‘’ Kansere Karşı sivil Toplumun ‘’ öneminden bahseti. Aynı yıl Ekim ayında ABD dış İşleri bakanlığı tarafından  Gönülülük ve Sağlık üzerine bir çalışma ziyaretine katıldı

Salih Yüce, yakalandığı hastalığı nedeniyle kanseri kendisine meslek edinmiş ve tam zamanlı olarak bu konuda gönüllü çalışmaktadır. Evli ve  üç çocuk babasıdır.

 

CANAN PERDAHLI

1977 yılında Antalya'da doğdu. Gazi Üniversitesi Maliye Bölümü'nden mezun olduktan sonra mali mevzuat içerikli bir yayınevinde editör olarak çalıştı. 2005 yılında Yeni Zelanda'ya giderek yaşam yolunda yeni bir kapı açtı. Queenstown Resort College’de “Turizm ve Otel Yöneticiliği” eğitimi aldı. 2010 yılında otel yöneticisi olarak görev yaptığı sırada, Evre IV- metastazik meme kanseri teşhisi aldı.  Türkiye'ye geri dönerek kanser tedavisi gördü.  Tedavisini tamamlanmasının ardından Türkiye’de meme kanseri farkındalığının artması yönünde profesyonel olarak çalışmalara başladı. 2011 yılından beri Sentez Meme Sağlığı ve Hastalıkları Enstitüsü’nde Editör ve Hasta Programları Direktörü olarak görev yapmaktadır. Yine 2011 yılında Meme Hastalıkları Koalisyonu Derneği (EuropaDonna Türkiye)'nde gönüllü farkındalık çalışmalarında görev almaya başladı. 2012 yılından beri yine aynı dernekte Sosyal Medya ve İletişim Sorumlusu olarak çalışmalarına devam etmektedir. 2012-2013 yıllarında Novartis Onkoloji ve Koç Üniversitesi İşletme Enstitüsü işbirliğiyle gerçekleştirilen “Sivil Toplum Kuruluşlarında Kapasite Geliştirme” konulu eğitim programını başarıyla tamamladı. Bunun yanı sıra gerek yurt içinde ve gerekse yurt dışında kendi deneyimlerini ve bilgi birikimlerini paylaşmak üzere çeşitli toplantılara konuşmacı olarak katılmaktadır.

Ankara’da yaşamını sürdürmekte olan Canan Perdahlı, ileri düzeyde İngilizce bilmektedir.